ATOPALM Maternity Care Massage Oil

ATOPALM Maternity Care Massage Oil është një vaj masazhues për gratë shtatëzëna, me një aromë shumë të lehtë dhe të pastër, që ndihmon në hidratimin e lëkurës. Formuluar me MLE dhe keramide, të cilat janë lipide shumë të ngjashme me ato natyrale të vetë lëkurës. Kjo përbërje ndihmon në rivendosjen e hidratimit, dhe forcimit të barrierës mbrojtëse të lëkurës, e cila gjatë shtatëzanisë fillon e dobësohet. Fitoskalana dhe kolagjeni furnizojnë lëkurën me lëndë ushqyese për të qetësuar acarimin që mund të ketë lëkura. 3 vajrat organikë, si: vaji meadow, vaji pape dhe vaji macadamia rikthejnë lëkurës elasticitet dhe butësi, duke mos lejuar krijimin e strijave. Frutat camu camu (një lloj qershie), me përmbajtje të lartë të vitaminës C, bëjnë të mundur mos krijimin dhe zbehjen e hiperpigmentimit, pa lënë një ndjesi vaji në lëkurë. 

Formula e tij është hipoalergjike dhe e testuar dermatologjikisht. Nuk përmban ngjyrues artificial, paraben, aromë artificiale, etanol, vaj mineral, fenoksyetanol, benzofenon, PG, PEG dhe diathanolamine.

*120ml

ATOPALM Maternity Care Stretch Mark Cream

ATOPALM Maternity Care Stretch Mark Cream është krem i linjës Maternity Care nga marka ATOPALM! Ky krem i dedikohet sidomos femrave gjatë shtatëzanisë , por jo vetëm atyre. Formulimi me MLE® dhe Ceramide-9S™, të ngjashëm me lipidet natyrale të lëkurës, ndihmojnë në forcimin e barrierës mbrojtëse të lëkurës, që gjatë shtatëzanisë ka tendencë të dëmtohet dhe të jetë sensitive. Përmban gjithashtu kolagjen nga kërpudha Silver Ear (prejardhje bimore), dhe vaj jojoba që i ofrojnë lëkurës hidratim të thellë, si edhe lehtësojnë kruarjen e saj si pasojë e thatësisë. Gjithashtu parandalon dhe shëron strijat e kuqe të sapoformuara. Vaji i farave Meadow, vaji Rapeseed dhe vaji i farave Macadamia e ushqejnë lëkurën, dhe i rrisin elasticitetin asaj! Ndërsa ekstrati i frutit camu camu (një lloj qershie), me përmbajtje të lartë të vitaminës C, bën të mundur parandalimin dhe zbehjen e hiperpigmentimit, pa lënë një ndjesi vaji në lëkurë. Këtë krem e sugjerojmë edhe për personat që janë në proçes humbjeje ose ngritje të peshës trupore. Gjithashtu këshillohet edhe për moshën e adoleshencës dhe fazën e pubertetit. 

Formula e tij është hipoalergjike, dhe e testuar dermatologjikisht. Nuk përmban ngjyrues artificial, paraben, fragrancë artificiale, etanol, vaj mineral, fenoksyetanol, benzofenon, PG, PEG dhe diathanolamine.

*150ml

ATOPALM Maternity Care Relaxing Leg Cream

ATOPALM Maternity Care Relaxing Leg Cream është krem për këmbët i linjës Maternity Care nga marka ATOPALM! Ky krem është ndihmë e shpejtë për të reduktuar lodhjen dhe ënjtjen në këmbët tuaja, duke u ofruar atyre ndjesi freskuese dhe qetësuese, dhe rritur elasticitetin e lëkurës. Përbërësit me veti freskuese kanë origjinë natyrale, dhe me prejardhje ekstraktesh bimore, për të nxitur freskinë, hidratimin dhe ushqimin e lëkurës së këmbëve. Konsistenca e këtij kremi është e lehtë dhe jo ngjitëse, duke u përhapur dhe përthithur lehtësisht për ta bërë të mundur përdorimin e shpeshtë gjatë ditës. Sugjerohet të përdoret sidomos nga femrat gjatë dhe pas shtatëzanisë, udhëtimit dhe ushtrimit fizik! 

*150ml 

ATOPALM Maternity Care Massage Oil

Pas larjes së trupit dhe ndërsa lëkura është ende e njomur, aplikojeni dhe masazhojeni butësisht në të gjithë trupin derisa vaji të përthithet plotësisht.

ATOPALM Maternity Care Stretch Mark Cream

Aplikoni kremin në mëngjes dhe në mbrëmje, duke masazhuar të gjithë trupin, duke përfshirë barkun, kofshët, krahët, gjirin dhe vithet, në të cilat nevojitet dhe një trajtim më i dedikuar në parandalimin e strijave.

ATOPALM Maternity Care Relaxing Leg Cream

Përdoreni pas larjes së trupit ose kurdoherë që nevojitet. Aplikoni një sasi të bollshme duke e nisur masazhimin nga pjesa e poshtme e këmbës deri tek gjuri. 

ATOPALM Maternity Care Massage Oil

Përbërësit “magjik”

MLE, keramide, kolagjen, fitoskalana, vaji meadow, vaji rape, vaji macadamia, frutat camu camu

Lista e plotë e përbërësve

Cetyl Ethylhexanoate, Squalane, Corylus Avellana (Hazelnut) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Brassica Campestris (Rapeseed) Seed Oil, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Tocopherol, Glycerin, Tremella Fuciformis (Mushroom) Extract, Myrciaria Dubia Fruit Extract, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Myristoyl/Palmitoyl Oxostearamide/Arachamide Mea, Water, 1,2-Hexanediol, Ethyl Hexanediol, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Litsea Cubeba Fruit Oil, Thymus Mastichina Flower Oil

ATOPALM Maternity Care Stretch Mark Cream

Përbërësit “magjik”

MLE, Ceramide-9S™, vaji i farave Meadow Foam, vaji Rapessed, vaji i farave Macadamia, frutat camu camu

Lista e plotë e përbërësve

Cetyl Ethylhexanoate, Squalane, Corylus Avellana (Hazelnut) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Brassica Campestris (Rapeseed) Seed Oil, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Tocopherol, Glycerin, Tremella Fuciformis (Mushroom) Extract, Myrciaria Dubia Fruit Extract, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Myristoyl/Palmitoyl Oxostearamide/Arachamide Mea, Water, 1,2-Hexanediol, Ethyl Hexanediol, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Litsea Cubeba Fruit Oil, Thymus Mastichina Flower Oil

ATOPALM Maternity Care Relaxing Leg Cream

Përbërësit "magjik"

glicerinë, ekstrakt i farave nephelium longana, vaj i farave limanthes alba, panthenol, ekstrakt ganoderma lucidum (kërpudhë) stem

Lista e plotë e përbërësve

Water/Aqua, Butylene Glycol, Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Cocoglycerides, Pentylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Lexithin, Nephelium Longana Seed Extract, Limnathes Alba Seed Oil, Erythritol, Ganoderma Lucidum (Mushroom) Stem Extract, Phytosterols, Panthenol, Myristoyl/Palmitoyl Oxostearamide/Arachamide Mea, Sorbitan Stearate Cetearyl Alcool, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Caprylyl Glycol, Carbomer, Arginine, Xanthan Gum, Sodium Acrylates Copolymer, Ethyl Menthane Carboxamide. 

Marka ATOPALM u krijua nga dashuria e një babai për fëmijët e tij dhe pasioni për kërkimin. Prej më shumë se 10 vitesh studim dhe kërkim të njohurive për gjetjen e zgjidhjes dhe trajtimit të lëkurës së ndjeshme, si tek fëmijët ashtu edhe të rriturit, lindi marka ATOPALM. Kjo markë kontribuon në mbrojtjen dhe kujdesin e shëndetit të lëkurës. 

ATOPALM Maternity Care Line

9,990 ALL 11,100 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI