Kujdesi ndaj shëndetit oral është shumë i nevojshem për të gjithë e sidomos për personat, që vuajnë nga mishrat e dhëmbëve shumë sensitiv, nga sëmundje të shkaktuara nga korrigjime të ndodhura në dhëmbë, nga inflamacioni i shkaktuar rreth implaneteve, ose inflamacioni i shkaktuar nga një stres i vazhdueshëm. AROMATICA Sea Salt Gum Care Tooth Paste do të jetë zgjidhja për t'u kujdesur maksimalisht ndaj çdo lloj inflamacioni të sipërpërmendur. Përbërja e kësaj paste është nga kripa e detit, e pasur me minerale që e hidraton gojën, duke ofruar edhe qetësim mishrave të dhëmbëve dhe sigurisht edhe pastrim të thellë të tyre. Ndërsa ekstraktet nga portokalli dhe limoni ofrojnë freski pjesës së brendshme të gojës. Përdorimi i kësaj paste, parandalon sëmundjet dhe inflamacionin mishrave të dhëmbëve, si edhe sëmundjet periodontale. Ofrojuni dhëmbëve pastërti, kujdes dhe mbi të gjitha shëndet! 

Formula e saj është e vegane dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: fluur, paraben, SLS, PEG, mikrorruaza, sakarinë, triklosan, përbërës me prejardhje shtazore, ngjyrues artificial dhe fragrancë artificiale. 

*130gr

Aplikoni një sasi të përshtatshme paste dhëmbësh në furçën tuaj të dhëmbëve dhe lani dhëmbët tërësisht.

Përbërësit "magjik"

kripë deti, vaj portokalli, vaj limoni

Lista e plotë e përbërësve

Hydrated Silica, Sodium Chloride, Menthol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Glycerin, Camellia Sinensis Leaf Extract, Citrus Limon Peel Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Salvia Officinalis Leaf Extract, Cellulose Gum, Mentha Spicata Herb Oil, Sodium Chloride (Sea Salt), Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Xylitol, Water, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Sodium Cocoyl Glutamate, Eugenia Caryophyllus Bud Oil, Sodium Bicarbonate.

AROMATICA, si pionier i bukurisë së pastër dhe të sigurt në Korenë e Jugut, vazhdimisht hedh në treg produkte të sigurta,të shëndetshme dhe organike.
E themeluar nga Jerry Kim, një financier i njohur, që la pas jetën e mëparshme të luksit për të kontribuar pozitivisht në komunitet përmes arritjeve të tij në fushën e kozmetikës.
Kim, një person që kishte vuajtur gjithë jetën nga lëkura e thatë dhe sensitive, gjeti shpëtim në esencat bimore.
Ai kuptoi që deri në atë moment, çdo produkt që kishte përdorur përbëhej nga fragranca sintetike dhe përbërës të dëmshëm.
Jerry Kim ishtë ndër të parët aromaterapistë në Korenë e Jugut në vitin 2004, vit në të cilin ai themeloi AROMATICA-n, që është pjesë e “Vegan Society”.
E veçanta e kësaj marke është që lulet e bimët kalojnë në proces zierjeje, dhe ekstrakti u merret në mënyrë natyrale, si prodhoheshin parfumet dikur.

AROMATICA Sea Salt Gum Care Tooth Paste

1,000 ALL 1,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI