E formuluar me rozmarinë AROMATICA Rosemary Hair Line do të dhurojë kujdesin e veçantë që i nevojitet flokëve tuaj duke filluar që nga rrënja e deri në gjatësinë e tyre. Do të kujdesen për pastrimin e thellë të skalpit dhe rritjen e shëndetshme të flokut. 

AROMATICA Rosemary Scalp Scaling Shampoo

Pastron butësisht skalpin nga zbokthi, dhe në të njejtën kohë e ushqen thellësisht atë sëbashku me flokët nga rrënja në majë. Rozmarina dhe vaji esencial nga druri i kedrit stimulojnë qarkullimin e gjakut dhe bëjnë një detoksikim të skalpit. Biotina (vitamina B7) dhe pro-vitamina B5 (panthenol) ushqejnë dhe kyçin lagështinë në skalp dhe gjithë gjatësinë e flokut.

AROMATICA Rosemary Hair Thickening Conditioner

I  formuluar me 99% përbërës me bazë bimore do të arrijë të kujdeset dhe ushqejë çdo fije floku, duke formuar një shkëlqim shumë të plotë edhe për flokun shumë të thatë dhe të ashpër. Ndërsa glicerina dhe betaine do t'i ofrojnë hidratim. Ekstraktet e bimës së rozmarinës, halave të pishës, borzilokut dhe rigonit duke kaluar në një proçes shumë inovativ zierje, do t'i ofrojnë flokëve shëndet, ndërsa biotina (Vitaminë B7) dhe panthenoli (Vitaminë B5) do t'ju dhurojnë atyre elasticitet dhe forcim. 

AROMATICA Rosemary Scalp Scaling Shampoo

Masazhoni një sasi të moderuar në flokë të lagur dhe skalp. Fërkoni mirë flokët dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

AROMATICA Rosemary Hair Thickening Conditioner

Pas larjes me shampo, aplikojeni në të gjithë gjatësinë e flokëve. Lëreni 2-3 minuta dhe shpëlajni me ujë të vakët.

Këshillë. Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë lëkurën e kokës dhe të dëmtojë flokun e dobët.

AROMATICA Rosemary Scalp Scaling Shampoo

Përbërësit "magjik"

Rozmarinë, BHA (Acid Salicilik), biotinë, panthelon, kafeinë, probiotikë, amino acid

Lista e plotë e përbërësve

Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Aqua, Pinus Densiflora Leaf Extract, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Sodium Cocoyl lsethionate, Sodium Methyl Oleoyl Taurate, Lauryl Betaine, Propanediol, Sodium Chloride, Erythritol, Eclipta Prostrata Extract, Lauryl Glucoside, Capryloyl Salicylic Acid, Panthenol, Ocimum Basilicum Extract, Origanum Vulgare Leaf Extract, Polyquaternium-10, Capryyl Glycol, 'Limonene, 1,2-Hexanediol, *Abies Sibirica Ol, *Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Butylene Glycol, *Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, licium Verum Frut Extract, *Cedrus Atlantica Bark Oil, *Mentha Viridis Leaf Oil, *Lavandula Hybrida Oil, Arginine,*Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Zingiber officinale root extract, Linalool, Biotin *Naturally found in essential oils 

AROMATICA Rosemary Hair Thickening Conditioner

Përbërësit "magjik"

rozmarinë, glicerinë me origjinë bimore, vaj organik i farave Orbignya Oleifera, ekstrakt i farave Moringa, probiotikë, biotinë, panthenol, kafeinë

Lista e plotë e përbërësve

Rosmarinus Officinalis Leaf Extract(53.6%), Pinus Densiflora Leaf Extract, Glycerin(Plant-derived moisturizer), Caprylic/Capric Triglyceride(Plant-derived emollient), Cetyl Alcohol(Emulsion stabilizer), Behentrimonium Methosulfate(Hair emollient), Stearyl Alcohol(Emulsion stabilizer), Cetearyl Alcohol(Plant-derived emollient), 2)Rosmarinus Officinalis Leaf Oil(1,852mg), Ocimum Basilicum Leaf Extract, Origanum Vulgare Leaf Extract, Zingiber Officinale Root Extract, 1)Orbignya Oleifera Seed Oil(1,200mg), 1)Moringa Oleifera Seed Oil(Moringa seed extract, 2mg), Betaine(Sugar beet-derived moisturizer), Bifida Ferment Lysate(Fermented moisturizer), Lactobacillus Ferment Lysate(Fermented moisturizer), Biotin(Vitamin B7), Panthenol(Vitamin B5), Caffeine(Antioxidant), Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Rosa Rugosa Leaf Extract, Polyquaternium-10(Emollient), 2)Styrax Benzoin Gum(Benzoin oil), Melissa Officinalis Leaf Extract, 2)Cedrus Atlantica Bark Oil(Cedarwood oil), 2)Cupressus Sempervirens Oil(Cypress oil), Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride(Guar-derived hair emollient), 2)Abies Sibirica Oil(Pine oil), Aqua, 2)Limonene(Ingredient in Rosmarinus Officinalis Leaf Oil), 1,2-Hexanediol(Emollient)

Aromatica, si pionier i bukurisë së pastër dhe të sigurt në Korenë e Jugut, vazhdimisht hedh në treg produkte të sigurta,të shëndetshme dhe organike. E themeluar nga Jerry Kim, një financier i njohur, që la pas jetën e mëparshme të luksit për të kontribuar pozitivisht në komunitet përmes arritjeve të tij në fushën e kozmetikës. Kim, një person që kishte vuajtur gjithë jetën nga lëkura e thatë dhe sensitive, gjeti shpëtim në esencat bimore. Ai kuptoi që deri në atë moment, çdo produkt që kishte përdorur përbëhej nga fragranca sintetike dhe përbërës të dëmshëm. Jerry Kim ishtë ndër të parët aromaterapistë në Korenë e Jugut në vitin 2004, vit në të cilin ai themeloi AROMATICA-n, që është pjesë e “Vegan Society”. E veçanta e kësaj marke është që lulet e bimët kalojnë në proces zierjeje, dhe ekstrakti u merret në mënyrë natyrale, si prodhoheshin parfumet dikur.

AROMATICA Rosemary Hair Line

4,700 ALL 5,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI