Rosemary Active V Anti Hair Loss Tonic është një trajtim që targeton disa problematika njëherësh si: rënien e flokëve, dëmtimin e tyre ose një skalp sensitiv. Formulimi me proteinën LPP (Lipoma-preferred partner) i jep elasticitet gjithë gjatësisë së flokut, nga rrënja te maja. Vitamina Aktive V gjallëron dhe “rizgjon” një skalp të lodhur nga produkte të dëmshme, nga smogu apo uji i pafiltruar. Rozmarina dhe vaji esencial i drurit të kedrit, pastrojnë në thellësi skalpin dhe e qetësojnë atë.
Skalp i shëndetshëm = flokë të shëndetshme! Kjo është filozofia e produkteve koreane për trajtimin e flokut! 
Nëpërmjet këtij trajtimi do të arrini të forconi rrënjën e flokëve duke parandaluar rënien e tyre! Do të arrini të keni flokë plot me volum dhe të shëndetshëm! Një detaj për tu përmendur është që dhe ky produkt, si çdo produkt tjetër i markës Aromatica ju mundëson një seancë aromaterapie, duke ju relaksuar edhe mendjen! 

Formula e saj është vegane! 

*100ml

Shkundeni mirë para përdorimit. Sprucojeni afër skalpit që të shpërndahet në çdo pjesë të tij. Më pas masazhojeni butësisht me mollëzat e gishtave

Përbërësit "magjik"

Rozmarinë, kompleksi me 5 Vitamina, kompleksi i ushqimeve me ngjyrë të zezë, çaj bimor për kujdesin e kokës.

Lista e plotë e përbërësve

Aqua, Alcohol Denat., Butylene Glycol, Glyceryl- Caprate, Polyglyceryl-2 Laurate, Polyglyceryl-10 Laurate, Polyglyceryl- 4 Laurate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Betaine, Menthol(Scalp refreshing agent), Salicylic Acid, ¹Panthenol, ²Abies Sibirica Oil, ²Lavandula Hybrida Oil, ²Cedrus Atlantica Bark Oil, ²Citrus Aurantium Dulcis (Orange)- Peel Oil, ²Eucalyptus Globulus Leaf Oil, ²Mentha Viridis (Spearmint)- Leaf Oil, ²Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Allantoin, ¹Ascorbic Acid, ¹Calcium Pantothenate, ¹Dimethyl Sulfone(MSM), Saccharomyces Cerevisiae Extract, Caffeine, Maltodextrin, Cocos Nucifera- (Coconut) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Helianthus- Annuus (Sunflower) Seed Oil, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, ¹Biotin, Serenoa Serrulata Fruit- Extract, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil, Prunus Amygdalus- Dulcis (Sweet Almond) Oil, Hydrolyzed Barley Protein, Hydrolyzed- Corn Protein, Hydrolyzed Oat Protein, Hydrolyzed Pea Protein, Hydrolyzed Potato Protein, Hydrolyzed Rice Bran Protein, Hydrolyzed Rice Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Sweet Almond- Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Gardenia Taitensis Flower, Houttuynia Cordata Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycine- Soja (Soybean) Seed Extract, Morus Alba Fruit Extract, Nigella Sativa- Seed Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Perilla Frutescens Leaf- Extract, Piper Nigrum (Pepper) Seed Extract, Ribes Nigrum (Black- Currant) Fruit Extract, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Copper Tripeptide-1, ¹Tocopherol, Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl Pentapeptide-4, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-1, Sodium Citrate, Sodium Chloride, Disodium EDTA, 1,2-Hexanediol ²Limonene, ²Linalool
1) Vitamin complex 2) Naturally found in essential oil(s)

 Aromatica, si pionier i bukurisë së pastër dhe të sigurt në Korenë e Jugut, vazhdimisht hedh në treg produkte të sigurta,të shëndetshme dhe organike.
E themeluar nga Jerry Kim, një financier i njohur, që la pas jetën e mëparshme të luksit për të kontribuar pozitivisht në komunitet përmes arritjeve të tij në fushën e kozmetikës.
Kim, një person që kishte vuajtur gjithë jetën nga lëkura e thatë dhe sensitive, gjeti shpëtim në esencat bimore.
Ai kuptoi që deri në atë moment, çdo produkt që kishte përdorur përbëhej nga fragranca sintetike dhe përbërës të dëmshëm.
Jerry Kim ishtë ndër të parët aromaterapistë në Korenë e Jugut në vitin 2004, vit në të cilin ai themeloi AROMATICA-n, që është pjesë e “Vegan Society”.
E veçanta e kësaj marke është që lulet e bimët kalojnë në proces zierjeje, dhe ekstrakti u merret në mënyrë natyrale, si prodhoheshin parfumet dikur.

AROMATICA Rosemary Active V Anti Hair Loss Tonic

2,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI