Rosemary Active V Anti Hair Loss Shampoo përmban një kompleks vitaminash, biotin, kafeinë dhe copper tripeptide-1, për të ushqyer skalpin dhe rrënjën e flokëve! Targeton disa problematika njëherësh si: rënien e flokëve, dëmtimin e tyre ose një skalp sensitiv. Vitamina Aktive V gjallëron dhe “rizgjon” një skalp të lodhur nga produkte të dëmshme, nga smogu apo uji i pafiltruar. Rozmarina dhe vaji esencial i drurit të kedrit, pastrojnë në thellësi skalpin dhe e qetësojnë atë.
Filozofia e produkteve koreane për trajtimin e flokut është: Skalp i shëndetshëm = flokë të shëndetshme! Nëpërmjet shampoo-s dhe trajtimit Rosemary Active V Anti Hair Loss Tonic, do të arrini të forconi rrënjën e flokëve, duke parandaluar rënien e tyre! Një detaj për t’u përmendur është që ky produkt, si çdo produkt tjetër i markës AROMATICA mundëson një seancë aromaterapie, duke ju relaksuar edhe mendjen gjatë përdorimit të produktit!

Formula e saj është vegane, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për flokët, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificale. 

*400ml

Masazhoni një sasi të moderuar në flokë të lagur dhe skalp. Fërkoni mirë flokët dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët. 

Përbërësit “magjik”

Rozmarinë, kompleksi me 5 Vitamina, kompleksi i ushqimeve me ngjyrë të zezë, çaj bimor për kujdesin e kokës.

Lista e plotë e përbërësve

Purified Water, Lauryl Hydroxultane, Potassium Cocoyl Glycinate, Glycerin, Lauryl Betaine, Sodium Chloride, Decyl Glucoside, Sodium Cocoyl Alaninate, Butylene Glycol, Light Cocoyl Cethionate , Propylene Glycolaurate, Polyquaternium-10, Cetyl Alcohol, Pleaquaternium-22, Hydrogenated Polydecene, Menthol, 'Panthenol, Salicylic Acid, Niacinamide, Trihydroxystearin, Klimbaffle, Secretion Tree Oil, Lilavandin Oil, 2 Atlassida Bark Oil, a Orange Peel Oil, *Eucalyptus Leaf Oil, Spearmint Oil, Rosemary Oil (1,105,3ppm), Malt Extract, Walnut Extract.  Usnia extract, chrysanthemum fruit extract.  "Calcium Pantothenate, Brewer's Yeast Extract, Caffeine, Maltodextrin, Coconut Palm Oil, Olive Oil, Jojoba Seed Oil, Sunflower Seed Oil, Hydroxyethyl Cellulose, Xanthan Gum," Ascorbic Acid, Biotin, Hydrated Barley Protein, Hydrolyzed Potato Protein, Hydrolyzed Rice Protein.  Hydrolyzed Rice Bran Protein, Hydrolyzed Oat Protein, Hydrolyzed Wan Bean Protein, Hydrolyzed Sweet Almond Protein, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Soybean Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Bowl Palm Fruit Extract, Sugar Pumpkin Seed Oil, Sweet Almond Oil, Tea Flower, Mildew Extract, Green Tea Extract, Black Bean Extract, Log Fruit Extract, Black Cumin Seed Extract.  Black Rice Extract, Leaf Leaf Extract, Black Pepper Seed Extract, Blackcurrant Fruit Extract, Black Sesame Extract, Eggplant Fruit Extract, Copper Triassotide-1,'Tocopherol, Acetylhexawebtide-8, Daughter Mitoylpentawebtide- 4, palmitoyl tetrawebtide-7, palmitoyl triwebtide-1, "dimethylsulfone, citric acid, 1,2-nucleic acid diol, methyl propanediol, glycerylcaprylate, ethyl hexylglycerin; Capryl Glymol, "Limonene," Linalcool 1) Vitamin complex ingredients 2) Natural essential oils and ingredients contained therein.

AROMATICA, si pionier i bukurisë së pastër dhe të sigurt në Korenë e Jugut, vazhdimisht hedh në treg produkte të sigurta,të shëndetshme dhe organike.
E themeluar nga Jerry Kim, një financier i njohur, që la pas jetën e mëparshme të luksit për të kontribuar pozitivisht në komunitet përmes arritjeve të tij në fushën e kozmetikës.
Kim, një person që kishte vuajtur gjithë jetën nga lëkura e thatë dhe sensitive, gjeti shpëtim në esencat bimore.
Ai kuptoi që deri në atë moment, çdo produkt që kishte përdorur përbëhej nga fragranca sintetike dhe përbërës të dëmshëm.
Jerry Kim ishtë ndër të parët aromaterapistë në Korenë e Jugut në vitin 2004, vit në të cilin ai themeloi AROMATICA-n, që është pjesë e “Vegan Society”.
E veçanta e kësaj marke është që lulet e bimët kalojnë në proces zierjeje, dhe ekstrakti u merret në mënyrë natyrale, si prodhoheshin parfumet dikur.

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

AROMATICA Rosemary Active V Anti-Hair Loss Shampoo

3,000 ALL 3,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI