Nëse dëshironi t'i riktheni lëkurës tuaj shkëlqimin e humbur prej vitesh, SULWHASOO Essential Line është zgjidhja e duhur! E renditur si linja "BESTSELLER", mbetet nga më të preferuarat ndër vite për vetitë e saj rigjeneruese, hidratuese dhe kundër shenjave të moshës. 

SULWHASOO First Care Activating Serum

Është krijuar për t’u aplikuar menjëherë pas pastrimit të lëkurës nga larësi, që përtej benefiteve që mbart vetë produkti, arrin të nxjerrë në pah efektet e produkteve të tjera pasardhëse si serumi që do të përdorni në rutinën tuaj. Ky serum do t’ju rikthejë shkëlqimin e humbur me kalimin e viteve. Do të habiteni nga efektet e tij mbresëlënëse, pasi ndihmon në zbehjen e rrudhave, rikthen lagështinë dhe hidratimin e munguar dhe e bën lëkurën të shndritshme dhe plot freski. 

SULWHASOO Essential Balancing Water EX

Qëndron mbi lëkurë butësisht dhe përthithet menjëherë. Ndihmon në balancimin e ph të lëkurës dhe e përgatit atë për përthithjen sa më të mirë të produkteve të tjera të rutinës tuaj, për një lëkurë të shëndetshme dhe të re në dukje! 

SULWHASOO Essential Balancing Emulsion EX 

Balancon yndyrën dhe lagështinë e nevojshme që i nevojitet lëkurës gjatë gjithë ditës. Për lëkurën e yndyrshme mund të përdoret në vendin e kremit hidratues, ndërsa për lëkurën me tendencë tharjeje mund të përdoret pas serumit për një ekstra doze hidratimi!

SULWHASOO First Care Activating Serum

Në rutinën tuaj të mëngjesit dhe mbrëmjes, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme në duar dhe shpërhapeni duke masazhuar në fytyrë, qafë dhe dekolte derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

SULWHASOO Essential Balancing Water EX

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni një sasi të konsiderueshme të tonerit në tampon pambuku ose në duar dhe aplikojeni në fytyrë e qafë, duke evituar zonën rreth syve, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht atë.

SULWHASOO Essential Balancing Emulsion EX 

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin dhe serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

SULWHASOO First Care Activating Serum

Përbërësit "magjik"

Jaum Balancing Complex

Lista e plotë e përbërësve

Ophiopogon Japonicus Root Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Water, Butylene Glycol, Alcohol, Glycerin, Betaine, Camellia Sinensis Leaf Extract, Paeonia Albiflora Root Extract, Nelumbo Nucifera Seed Extract, Polygonatum Officinale Rhizome/Root Extract, Lilium Tigrinum Flower/Leaf/Stem Extract, Rehmannia Glutinosa Root Extract, Chrysanthemum Morifolium Flower Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Adenophora Stricta Root Extract, Lycium Chinense Root Extract, Coix Lacryma-Jobi Ma-Yuen Seed Extract, Angelica Tenuissima Root Extract, Honey, Astragalus Membranaceus Root Extract, Biosaccharide Gum-1, Natto Gum, Beta-Glucan, Sodium Hyaluronate, Juglans Regia (Walnut) Shell Extract, Portulaca Oleracea Extract, Zizyphus Jujuba Fruit Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Peg/Ppg-17/6 Copolymer, Glyceryl Polymethacrylate, Bis-Peg-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Potassium Carbomer, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Dextrin, Cellulose Gum, Ethylhexylglycerin, Chondrus Crispus (Carrageenan), Phenyl Trimethicone, Propanediol, Hydrogenated Lecithin, Propylene Glycol, Disodium Edta, Phenoxyethanol, Fragrance

SULWHASOO Essential Balancing Water EX

Përbërësit "magjik"

ekstrakti i lules Portulaca

Lista e plotë e përbërësve

Water / Aqua / Eau, Alcohol, Betaine, Butylene Glycol, Glyceryl Polymethacrylate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Glycerin, Biosaccharide Gum-1, Peg/Ppg-17/6 Copolymer, Glycereth-26, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Polygonatum Officinale Rhizome/Root Extract, Rehmannia Glutinosa Root Extract, Paeonia Albiflora Root Extract, Lilium Candidum Bulb Extract, Phenoxyethanol, Bis-Peg-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Portulaca Oleracea Extract, Honey / Mel / Miel, Ethylhexylglycerin, Phenyl Trimethicone, Potassium Hydroxide, Fragrance / Parfum, Disodium Edta, Limonene, Natto Gum, Sodium Hyaluronate, Linalool, Propanediol, Beta-Glucan

SULWHASOO Essential Balancing Emulsion EX 

Përbërësit "magjik"

ekstrakt nga kërpudha Schizophyllum Commune

Lista e plotë e përbërësve

Water / Aqua / Eau, Butylene Glycol, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Octyldodecyl Myristate, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cetyl Ethylhexanoate, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Hydrogenated Vegetable Oil, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter, Phenoxyethanol, Dimethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Propanediol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Fragrance / Parfum, Honey / Mel / Miel, Carbomer, Lilium Candidum Bulb Extract, Paeonia Albiflora Root Extract, Rehmannia Glutinosa Root Extract, Polygonatum Officinale Rhizome/Root Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Disodium Edta, Alcohol, Limonene, Camellia Sinensis Leaf Extract, Portulaca Oleracea Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Sodium Hyaluronate, Poly-Sorbate 60, Sorbitan Isostearate, Linalool, Beta-Glucan, Natto Gum, Citronellol, Citral, Geraniol, Tbhq, Tocopherol

Marka prestigjoze SULWHASOO u krijua në vitin 1966 nga z.Suh Sung-whan. Themeluesi u njoh me rëndësinë e bimëve medicinale koreane gjatë fëmijërisë, teksa ndihmonte nënën e tij në biznesin e vajit esencial të bimës Camellia, e më pas gjatë viteve që kaloi në Universitetin e Mjekësisë Orientale Kyunghee, duke zhvilluar kërkime shkencore mbi krijimin e formulimeve sa më inovative. Pikërisht në filozofinë e markës së tij, shprehet dashuria dhe përkushtimi ndaj këtyre bimëve mrekullibërëse. Për SULWHASOO-n, bukuria ideale qëndron në mjekësinë bimore koreane e frymëzuar nga urtësia aziatike. Fokusi i produkteve të saj luksoze nuk është vetëm në trajtimin e shenjave të dukshme, por edhe në gjetjen dhe adresimin e shkaqeve të problematikave të shfaqura në lëkurë. Ndryshe nga kompanitë e tjera koreane të bukurisë, SULWHASOO i mbetet besnik produkteve të tij tradicionale dhe sjell gjatë gjithë kohës versione të përmirësuara të formulimeve. Shembujt më të mirë që përcjellin këtë qasje janë "First Care Activating Serum" që zhvillohet për më shumë se 20 vjet dhe linja "Concentrated Ginseng EX" që përmirësohet prej më shumë se gjysmë shekulli.

SULWHASOO Essential Line

33,500 ALL 36,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI